Veřejné kurzy

Veřejné kurzy

Název kurzuMzdové účetnictví - změny v pracovně-lékařských službách a Zákoníku práce, penzijní reforma - II. pilíř
Tématická oblastEkonomické školení
Časový rozvrh5 hodin
Cíl kurzuSrdečně Vás zveme na seminář zaměřený na aktuální změny v zákonech a předpisech. Cílem semináře je seznámit se s významnými změnami v oblasti pracovně-lékařské služby od roku 2013, a navazujícími právními předpisy v rámci komplexní zdravotní reformy. Dále pak se závažnými schválenými změnami při zaměstnávání zaměstnanců na dobu určitou. V neposlední řadě se posluchači seznámí s praktickým prováděním v oblasti důchodové reformy - především v oblasti důchodového spoření II. důchodového pilíře a to pomocí praktických příkladů a závazných tiskopisů včetně termínů zasílání pojistného důchodového spoření. Na tomto semináři budou rozdávány posluchačům podrobné pracovní materiály, včetně praktických názorných příkladů.
Cílová skupinaMzdové účetní, personalisté, vedoucí pracovníci, osoby zabývající se prevencí rizik na pracovištích, podnikatelé, současní i budoucí zaměstnavatelé.
Program kurzu
 • Úvod do nové právní úpravy – seznámení se s obsahem změn uvedených v Zákoně 372/2011 Sb. o zdravotních službách, ale především změnou Zákona 373/2011 Sb. o specifických zdravotních službách Zákonem 47/2013 Sb. Navazující právní předpisy.
 •  Pojmy a nové termíny – definice co je pracovnělékařská služba, náplň její práce, práva a povinnosti poskytovatele. Vzor smlouvy s lékařem pracovnělékařské služby. Povinnosti zaměstnavatelů uzavřít smlouvu s poskytovatelem pracovnělékařské služby. Obsah smlouvy, na co se zaměřit.
 •  Povinnosti zaměstnavatele zabezpečit smlouvu s poskytovatelem pracovnělékařské služby pro posuzování zdravotní způsobilosti zaměstnanců. Doporučené postupy, vzory smluv o poskytování, lhůty – přechodné období a jeho konec k 31.3. 2013. Nová prováděcí vyhláška k Zákonu o specifických zdravotních službách od 1.4.2013. Vnitřní firemní předpis o provádění lékařských prohlídek způsobilosti zaměstnanců k výkonu práce. Tiskopisy Žádosti o posudek, Posudek, a další závazné tiskopisy od 1.4.2013.
 •   Lékařské prohlídky – způsobilost zaměstnance k výkonu práce. Vstupní, periodické, mimořádné, výstupní. Způsobilost k výkonu práce v noci – povinnost zaměstnavatelů podle Zákoníku práce. Lékařské prohlídky zdravotní způsobilost k výkonu práce u řidičů z povolání. Lékařské prohlídky studentů – praktický výcvik. Dopady vydaného posudku o zdravotní způsobilosti zaměstnance k dalšímu průběhu jeho zaměstnání. Zákoník práce – převedení zaměstnance ze zdravotních důvodů v důsledku ztráty způsobilosti konat dále dosavadní práci, event. možnost ukončit pracovní poměr.
 •  Daňové aspekty z pohledu zaměstnavatele hradit jednotlivé zdravotní prohlídky. Vstupní prohlídky – uzavření dohody s uchazečem a budoucím zaměstnavatelem o úhradě vstupní prohlídky.
 •  Provázanost dalších právních předpisů na novelizovaný Zákon o pracovnělékařských službách od roku 2013 – Zákoník práce, Zákon o ochraně veřejného zdraví, Zákon o inspekci práce. Povinnosti zaměstnavatelů.
 •  Právo zaměstnavatele a povinnost zaměstnance z pohledu Zákoníku práce a dalších navazujících právních předpisů. Chování zaměstnance při jeho pracovní neschopnosti, právo zaměstnavatele kontrolovat své dočasně práce neschopné zaměstnance, povinnost zaměstnavatele vyslat zaměstnance na lékařské prohlídky. Doporučené postupy, vzory, směrnice o zabezpečení možnosti kontrolovat své dočasně práce neschopné zaměstnance. Uplatnění možných sankcí ze strany zaměstnavatele vůči zaměstnanci. Právo vyžadovat kontrolu práce neschopných zaměstnanců na místně příslušné správě sociálního zabezpečení.
 •  Změna § 39 Zákoníku práce při uzavírání pracovních smluv na dobu určitou – možnost řetězení smluv u sezonních zaměstnanců, a u zaměstnanců se specifickou pracovní pozicí, kde není možno uzavřít pracovní poměr na dobu neurčitou.
 •  Zákon č. 426/2011 Sb. o důchodovém spoření a jeho vliv na výpočet starobního – státního důchodu? Povinnosti zaměstnavatelů a zaměstnanců – účastníků důchodového spoření podle Zákona č. 397/2012 Sb. o pojistném na důchodové spoření – II. pilíř. Závazné tiskopisy a termíny, způsob jejich vyplňování, evidence o výpočtu a odvodu pojistného ve mzdovém listě.
 • Závěr, diskuse.

Přehled všech vypsaných termínů kurzu - Mzdové účetnictví - změny v pracovně-lékařských službách a Zákoníku práce, penzijní reforma - II. pilíř

Nebyl nalezen žádný termín - v případě zájmu nás kontaktujte přes
kurzy@azpersonalistika.cz

Nejbližší kurzy

 • 28

  Led

 • 29

  Led

Nepřehlédněte

 • Změna místa konání - kurz Základy personalistiky a mzdového účetnictví 23.01.2019 - 25.01.2019 je pořádán v penzionu ... Více...

 • OBCHODNÍ PODMÍNKY

  23.9.2014

  1. Objednávka

  Přihlášky na kurzy pořádané naší firmou přijímáme písemně, a to buď e-mailem, elektronickou... Více...

 • skolici_mistnost

  Nabízíme k pronájmu naše učebny!

  8.5.2013

  Nabízíme pronájem učebny v administrativní budově, Praha 3 a v centru Liberce. Místnosti můžete využít jak pro jedn... Více...