Kalendář kurzů

Kalendář kurzů

Název kurzuZákon o obcích aktuálně a v r. 2022 – vč. řešení konkrétních problémů z praxe ON-LINE
Tématická oblastZákony a jejich novelizace
Časový rozvrh5 hodin
Cíl kurzuCílem vzdělávacího programu je prohloubit znalosti úředníků úřadů územně samosprávných celků České republiky z obsahu zákona o obcích, včetně využití těchto znalostí a vědomostí v praxi.
Cílová skupinaÚředníci a vedoucí úředníci územních samosprávných celků, zastupitelé, členové výborů a komisí, personalisté, tajemníci... Seminář je určen pro začátečníky i pro pokročilé.
Program kurzu

OBSAH:

Zahájení, představení a struktura přednášky

Veřejná správa v ČR

Zákon o obcích

  • agenda jednotlivých orgánů, jejich pravomoc, činnosti, vzájemné vztahy
  • zastupitelstvo, zastupitelé - postavení, povinnosti, práva
  • rada
  • agenda výborů a komisí
  • starosta, primátor
  • tajemník obecního úřadu
  • obecní úřad
  • jednací řády zastupitelstva, rady, výborů a komisí
  • a další

- Řešení konkrétních problémů z praxe

- Dotazy a diskuse

- Závěr

Lektor: Mgr. Jiří Moskala, MPA je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, oboru andragogika a postgraduálního manažerského studia MPA absolvovaného na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ve veřejné správě působí od roku 1992.  Od roku 2007 doposud vykonává  funkci tajemníka městského úřadu. V současné době externě působí na Vysoké škole sociálně správní v Havířově, kde přednáší problematiku řízení lidských zdrojů a etiku ve veřejné správě. V lektorské činnosti se zaměřuje zvláště na personální práci, manažerské dovednosti a problematiku zákona o obcích a zákona o úřednících. Semináře vede interaktivní formou a doplňuje o své pracovní zkušenosti.  Přednáškové činnosti se věnuje od roku 2010.

POZNÁMKA:

Tento kurz můžete absolvovat on-line odkudkoliv.  Jedná se o ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ, můžete tedy komunikovat s lektory a pokládat jim dotazy či diskutovat. Kurz můžete přehrávat na počítači, tabletu či chytrém telefonu.  I na tomto kurzu budou klasické přestávky.

Kurz on-line má kromě ochrany zdraví ještě další výhody – můžete zůstat v pohodlí domova, ušetříte čas i peníze za cestu a studijní materiály Vám pošleme předem.

Přihlášení do kurzu není žádná věda!  Výuka probíhá prostřednictvím platformy MS Teams. Ke spuštění školení není potřeba předchozí instalace programu, stačí pouze přístup k internetu.  Ke kurzu se pak připojíte  pomocí odkazu, který Vám pošleme na Váš email.

Pořízení zvukového či obrazového záznamu on-line vysílání není povoleno.

Přehled všech vypsaných termínů kurzu - Zákon o obcích aktuálně a v r. 2022 – vč. řešení konkrétních problémů z praxe ON-LINE

Nebyl nalezen žádný termín - v případě zájmu nás kontaktujte přes
kurzy@azpersonalistika.cz