Kalendář kurzů

Kalendář kurzů

Přihláška

Titul: Jméno a příjmení: Titul za jménem:
1)
2)
3)
Přidat osobu
Typ:* Plátce DPH:*
Fakturační adresa
Kontaktní údaje

Vyhrazujeme si právo na změnu termínu a místa konání.

Název kurzuZákoník práce v kostce a prakticky ON-LINE
Tématická oblastPracovní právo a personalistika
Časový rozvrh6,5 hodiny
Variabilní symbol
LektorDana Blažková
PobočkaON-LINE
Místo konánícelá ČR
Datum konání26.11.2021
Čas konání09:00 - 15:30
Cena2300 CZK + DPH (neplátcům DPH nabízíme slevu 10% z ceny kurzu)
Cíl kurzuSrdečně Vás zveme na náš seminář o pracovním právu! Během dne společně na příkladech z praxe projdeme Zákoník práce. Ať už jste ostřílení „mistři“ nebo začátečníci, ať už máte pár zaměstnanců nebo jich jsou tisíce, jistě si na našem kurzu najdete to svoje a získáte nové poznatky + si utřídíte stávající znalosti.
Cílová skupinaKurz je určen personalistům, PaM, mzdovým účetním, podnikatelům, vedoucím pracovníkům a všem, kteří chtějí získat ucelený přehled o oblasti lidských zdrojů z pohledů vedení povinných agend a práva.,
Program kurzu

Tento kurz můžete absolvovat on-line odkudkoliv.  Jedná se o ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ, můžete tedy komunikovat s lektorkou a pokládat jí dotazy či diskutovat. Kurz můžete přehrávat na počítači, tabletu či chytrém telefonu.  I na tomto kurzu budou klasické přestávky.

Kurz on-line má kromě ochrany zdraví ještě další výhody – můžete zůstat v pohodlí domova, ušetříte čas i peníze za cestu a studijní materiály Vám pošleme předem.

Přihlášení do kurzu není žádná věda!  Výuka probíhá prostřednictvím platformy MS Teams. Ke spuštění školení není potřeba předchozí instalace programu, stačí pouze přístup k internetu.  Ke kurzu se pak připojíte  pomocí odkazu, který Vám pošleme na Váš email.

OBSAH KURZU:

· vznik pracovního poměru, zkušební doba, doba určitá, informování o obsahu pracovního poměru

· změny pracovního poměru, převedení, dočasné přidělení, pracovní cesta

· skončení pracovních poměrů – dohoda, výpověď, okamžité zrušení, zrušení ve zkušební době, uplynutí sjednané doby, odstupné (zajímavé judikáty týkající se ukončování pracovních poměrů, upozornění na časté chyby, vytýkací dopisy aj.)

· dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ), která ustanovení ZP se na „dohodáře“ nevztahují

· pracovní doba – typy rozvržení, nerovnoměrné rozvržení, pružná pracovní doba, konto pracovní doby, vyrovnávací období, přestávky, odpočinky, přesčasy, pracovní pohotovost, evidence pracovní doby, home office, sdílené pracovní místo (nejčastější problémy při aplikaci zákona do praxe a jak se s nimi vypořádat, zkušenosti z kontrol inspekce práce zaměřené na pracovní dobu aj.)

· bezpečnost práce – základní povinnosti zaměstnavatelů a zaměstnanců, zdravotní prohlídky

· překážky v práci na straně zaměstnance a zaměstnavatele, náhrady mezd, účast odborů při jednání o výši náhrad, částečná nezaměstnanost, jiné překážky na straně zaměstnavatele

· dovolená od r. 2021 – nový výpočet nároku v hodinách v příkladech, plánování, určování, čerpání, krácení, převádění, porovnání původní a nové úpravy

· náhrada škody, dohody o odpovědnosti vč. hmotné odpovědnosti/manka

· vnitřní předpisy a pracovní řád

· osobní údaje – osobní spisy, potvrzení o zaměstnání, pracovní posudek (časté chyby, kdy je potřeba žádat o souhlas se zpracováním údajů, praktické příklady)

· doručování písemností

· závislá práce a tzv. „švarcsystém“

· zákaz diskriminace

· právní jednání a jejich neplatnost, výčet zdánlivých jednání podle ZP

· vliv Občanského zákoníku na pracovní právo a další…

Každý absolvent obdrží elektronickou cestou Osvědčení o absolvování kurzu.